Karneol
A karneol a kalcedon narancsos vöröses színű változata. Színét a vastartalmának köszönheti. Amikor kezünkbe veszünk egy karneolt, fénye és színe miatt könnyen a napnyugták narancsvörös színű ragyogása juthat az eszünkbe. Már az ókori Egyiptomban is felhasználták ékszerek, pecsétek és dísztárgyak készítésére. A karneol karkötő kinézete alapján a nyári naplementék sárgás-vöröses fénysugarainak ragyogó látványára asszociálhatunk, így az ásványból készült ékszer az alkonyat kedvelőinek garantáltan elnyeri a tetszését.
Név eredete
Elnevezése a latin cerasus (cseresznye) szóból ered. Később carneolumnak is hívták, ami magyarul hússzínű drágakövet jelent.
Előfordulása
Legfontosabb lelőhelyei: Brazília, Uruguay, India, Oroszország
A karneol ásványnak tulajdonított pszichológiai és érzelmi hatás
Az ókorban a balesetek, tragédiák megelőzését elősegítő védőkőként használták. Úgy gondolták, hogy aki karneolt visel, az távol tartja magától a rossz szellemeket, a kellemetlen történéseket, egyúttal bátorságot és önbizalmat ad. Segíthet az akadályok leküzdésében, a hétköznapi gondjaink megoldásában. Vitalizáló hatását nemcsak magunkkal kapcsolatban érehetjük, hanem párkapcsolati problémák megoldásában segítségünkre lehet. Fokozhatja az érzelmeket, a "női megérzést", növelheti a nemi vágyat, segíthet higgadtabbnak, megértőbbnek lenni társunk felé.
Ha fásult vagy csüggedt vagy, a karneol viselése számodra mindenképpen ajánlott.
Horoszkóp: A Kos, Oroszlán, Skorpió és Vizöntő csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A karneol ásványhoz hozzárendelhető csakra: Szakrális csakra
A kőről további információk és érdekességek a Wikipédia és a mindat.org oldalakon olvashatók.