Obszidán és vélt hatása:
Az obszidián valójában nem ásvány, hanem egy gyűjtőfogalom: a vulkáni tevékenység során a Föld mélyéről felszínre kerülő nagy kovasav tartalmú láva hirtelen lehűlése során keletkezik, mely olyan gyorsan következik be, hogy a forró láva kikristályosodása nem következik be, így végeredményként egy dermedt üvegfényű kő jön létre.
Az obszidiánnak több fajtája létezik, melyeket a zárványok (vas, alkálifémek stb.) mennyisége okozta színbeli, valamint a keletkezés körülményeiben mutatkozó eltérések alapján különíthetjük el egymástól.
A leggyakoribb obszidián fajta a fekete obszidián, ami fekete színű, s nagyon sok zárványt tartalmaz. Vastartalma magas, emiatt a kő átlátszatlan. A hópehely obszidián fekete felületét fehér, hópehelyre emlékeztető minták tarkítják. A mahagóni obszidián esetében a fekete alapszínen vöröses-barnás foltok jelennek meg. A vörös árnyalatot a vas-oxid okozza. Az időnként már áttetsző arany obszidián esetében a zárványokba gázbuborék szorult, melyen a fény törése aranyszerű csillogást okoz. A ritka szivárvány obszidián elnevezése a szivárványos mintázatából ered, amit a vízbuborék zárványok eredményeznek. A füstobszidián (apacskönny) a kő áttetsző változata.
Az obszidián karkötő változatos színvilága egyedi megjelenést kölcsönöz az ékszernek, miközben viselőjét a gyöngyök védelmező és a szorongást enyhítő hatásával ajándékozza meg. A karkötő viselhető mindkét csuklón, s persze a különböző változatok gyöngyei is szabadon kombinálhatók, így szemrevaló és sokszínű obszidián karkötők készítésére is van lehetőség.
Horoszkóp: A Bak, Nyilas, Skorpió, Vizöntő csillagjegy szülötteinek ásványköve.
Az obszidián ásványhoz hozzárendelhető csakra: Gyökércsakra
Ónix és vélt hatása:
Az ónix kalcedon ásvány, az achát fekete színű változata. A fényes, fekete felületén sávos fehér, barnásszükre csíkok figyelhetők meg. A kőröl már a Biblia is tesz említést, Atlantiszban a 12 mesterkristály közé sorolták. Régetes szerkezetének köszönhetően már az ókorban is a drágakővésés kedvelt alapanyaga volt.
Elnevezése a görög onyx (köröm, áttetsző) szóból ered, mely utal arra, hogy a kő félig áttetsző.
A fekete kalcedonnak is nevezett ásványhoz már nagyon régóta kapcsolnak mágikus, védelmező hatást. A kő alkalmazásával javulhat a koncentráció, erősödhet az öntudat, az önbizalom, ezáltal az egyén befolyásolhatósága csökkenhet és létrejöhet a lelki fejlődéssel összhangban lévő belső szellemi, érzelmi egyensúly. Az életerőt és a kitartást növelheti, és stresszes, nehéz helyzetben is érvényesülhet az ásvány támogató hatása.
Horoszkóp: A Nyilas, Skorpió, Szűz, Vizöntő csillagjegy szülötteinek ásványköve.
Az ónixhoz hozzárendelhető csakra: Gyökércsakra