Szodalit és vélt hatása:
A szodalit átlátszatlan, üvegfényű nátrium-alumínium szilikát. A kő színe kék, melyen különböző méretű és formájú fehér, szürke és zöld árnyalatú foltok találhatók. Gyakori a kék alapon megjelenő fehér erezetség is. Az ásvány jellegzetessége, hogy UV fényben fluoreszkál. A kő neve az angol sodium (nátirum) szóból ered, utalva a kő viszonylag magas nátrium tartalmára.
Növeli az önbecsülést, hozzásegít minket a harmoniához. Ha kiegyensúlyozottak vagyunk és elfogadjuk magunkat, az elnyomottság és a szorongás tünetei mérséklődnek, így tudatosabban és energikusabban haladhatunk céljaink felé. A torokcsakra köveként a kommunikációs akadályok megszüntetésében fejti ki jótékony hatását, így reketség, torokfájás esetén támogathatja a beszédet.
A nátriumkőnek is nevezett szodalit a 12 mesterkristály egyike. Az önbizalom és a bátorság köve: segítheti az önelfogadást, és támogatást nyújthat olyan helyezetekben, amikor ki kell állnunk a saját véleményünk mellett. Idegnyugtató kőnek is tartják, olyan magabiztonsággal tölthet el, ami elősegítheti a gondolatok rendezését, a szorongás tüneteinek mérséklését, illetve hogy cselekedeteink vágyainkkal és életcélunkkal összhangban legyenek.
Horoszkóp: A Bak, Halak, Nyilas, Oroszlán, Szűz csillagjegy szülötteinek ásványköve
A szodalithoz hozzárendelhető csakra: Koronacsakra
Kagylóhéj és vélt hatása:
A gyöngyház (kagylóhéj) bár nem ásvány, de mégis sok ékszerkészítő és vásárló által kedvelt anyag.
A gyöngyház kagylók, csigák héjának belsején található szivárványréteg, ami aragonitból (kalcium-karbonát) épül fel, s az aragonit részecskéket egy konchiolinnnak nevezett anyag tartja össze. Nagyon sok színváltozata van, a legelterjedtebb a fehér színű kagylóhéj. Disztárgyak, eszközök dekorálására is felhasználják, pora kozmetikai krémek alkotóeleme. Legfontosabb lelőhelyei a Csendes-óceán és a Vörös-tenger térsége.
Számos kultúrában nagy tiszteletben tartották, az ókori Egyiptomban a fáraók sírjában számos kagylóhéjból készült karkötőt, nyakláncot találtak. Talizmánként is viselték, azt tartották róla, hogy segít távoltartani a gonosz szellemeket, illetve hogy tulajdonosa életét is hosszabbá teheti. Az ókori Rómában a hatalom és bölcsesség egyik szimbóluma volt. Az ezoterikában az intuiciót támogató, lelkierő növelő, békét és nyugalmat teremtő kőként tekintenek rá.
Horoszkóp: A Halak, Rák, csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A kagylóhéjhoz hozzárendelhető csakra: Koronacsakra
Hegyikristály és vélt hatása:
A hegyikristály a kvarc színtelen, átlátszó, víztiszta, drágakőként is használt változata. A hegyikristálynak változataiban kisebb-nagyobb méretű, különböző elrendezésű zárványok láthatók. A legismertebb hegyikristály változatok a rutilkvarc, a tejkvarc, a turmalinkvarc és a szívárvány kvarc.
Már az ókorban disztárgyakat, ékszereket, vázákat készítettek belőle. Felhasználásával készültek a jósgömbök is, az egykor hatalmas és fejlett Atlantiszban információ tárolás és megőrzés eszközeként a Bölcsek Kövének is nevezték. Az ókori görögök ezt az ásványt „kristallos”-nak, azaz jégnek nevezték el, mert úgy gondolták, hogy a hegyikristályok az Alpokban az isteneik által örök időkre jéggé fagyasztott vízből keletkeztek.
A hegyikristály a 12 mesterkristály egyike, minden ásvány közül az egyik legerősebb gyógyító. A tisztaság, az ártatlanság, és a harmónia köve. Képesnek tartják arra, hogy elnyelje, tárolja, átalakítsa a felszínére vetülő sugarak energiáit, igy megszüntetheti a dolgok megrekedéséért felelős akadályokat. Segíthet a stressz mérséklésében, a koncentráció fokozásában, a harmónia megtalálásában és megtartásában, az alvás minőségének javításában, az álmok értelmezésében, s fokozhatja a vitalitást, az elme frissességét azáltal, hogy hozzájárulhat érzelmi blokkjaink megszűntetéséhez, lelki traumáink feldolgozásához. Harmonikus rezgéseinek köszönhetően, pozitív hatást gyakorol az önbizalomra, a kitűzött célok elérésében, valamint erósítheti az összes többi kő hatását.
Horoszkóp: A Bak, Halak, Ikrek, Mérleg, Rák csillagjegy szülőtteinek ásványköve.
A hegyikristályhoz hozzárendelhető csakra: Koronacsakra