Szerpentin és vélt hatása:
A szerpentin elnevezés nem egy önálló ásványt, hanem egy ásványcsoportot takar, ami 15 különböző ásványt tartalmaz.
A csoport tagjai fizikai szerkezetűk alapján rendkivül hasonlóak, kémiailag mégis eltérnek egymástól: vannak közöttünk magas magnézium tartalmú (krizolit, lizardit) ásványok, míg a csoport más tagjai aluminiumban, mangánban vagy lítiumban gazdagok. A szerpentint kigyókőnek is nevezik, ami az ásvány foltos, kigyóbőrre emlékeztető felszínére utal.
A szerpentin a szívcsakra köve: segíthet mérsékelni a felgyülemlett haragot és szorongást, valamint a hullámzó kedélyállapotunk egyesúlyának megteremtésében. Támogató hatást fejthet ki nyugalmunk és higgadtságunk megőrzésében, rálelhetünk vele belső békénkre is. Lazító, nyugtató hatása miatt kiváló meditációs kő.
A kigyókő hatására úgy érezzük, hogy mi irányítjuk az életünket, hatására empatikusabb és motiváltabb lehet a hozzáállásunk a problémáinkhoz.
Az ókori Rómában és Görögországban betegségtől és átkoktól védő kőnek tartották, ezért sokszor ékszereket és amuletteket készíttek belőle, hogy viselésével "tartsák távol" a rosszakarókat.
Horoszkóp: Az Ikrek, és a Rák csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A szerpentinhez hozzárendelhető csakra: Szívcsakra, Koronacsakra
Kagylóhéj és vélt hatása:
A gyöngyház (kagylóhéj) bár nem ásvány, de mégis sok ékszerkészítő és vásárló által kedvelt anyag.
A gyöngyház kagylók, csigák héjának belsején található szivárványréteg, ami aragonitból (kalcium-karbonát) épül fel, s az aragonit részecskéket egy konchiolinnnak nevezett anyag tartja össze. Nagyon sok színváltozata van, a legelterjedtebb a fehér színű kagylóhéj. Disztárgyak, eszközök dekorálására is felhasználják, pora kozmetikai krémek alkotóeleme. Legfontosabb lelőhelyei a Csendes-óceán és a Vörös-tenger térsége.
Számos kultúrában nagy tiszteletben tartották, az ókori Egyiptomban a fáraók sírjában számos kagylóhéjból készült karkötőt, nyakláncot találtak. Talizmánként is viselték, azt tartották róla, hogy segít távoltartani a gonosz szellemeket, illetve hogy tulajdonosa életét is hosszabbá teheti. Az ókori Rómában a hatalom és bölcsesség egyik szimbóluma volt. Az ezoterikában az intuiciót támogató, lelkierő növelő, békét és nyugalmat teremtő kőként tekintenek rá.
Horoszkóp: A Halak, Rák, csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A kagylóhéjhoz hozzárendelhető csakra: Koronacsakra
Angyal aura kvarc vélt hatása:
Az aurakvarc tulajdonképpen hegykristály, melynek felszínét különféle eljárások révén fémes bevonattal borítják be. Igy egy különlegesen csillogó mesterséges ásványt kapunk, melynek felületén fényjáték figyelhető meg. Az aurakvarcnak több változatát különbözetjük meg a felszínükre kerülő fém bevonat alapján. A különbőző változatok neve utal a kvarc színére is.
A legismertebb aurakvarcok:
- akva aurakvarc (világoskék): az arany és a hegyikristály ötvözete
- angyal vagy opál aurakvarc ( halvány rózsaszín): a platina és a hegyikristály együttese
- királykék aurakvarc: kobaltból és hegyikristályból állítjál elő
- napfény vagy arany aurakvarc (narancs, arany): a kvarc belesejébe arany, vas kerül
- rózsa aurakvarc (rózsaszín): a platina és a hegykristály által alkotott változat
- szivárvány aurakvarc (titánium aurakvarc): arany és titán kerül a hegyikritályra bevonó anyagként
Az aurakvarcnak tulajdonított érzelmi, lelki, gyógyhatás megyezik a hegyikristályéval, amit az ötvözésre használt fém hatása egészít ki. Az angyal aura kvarcnak harmonizáló, közérzet javító hatást tulajdonítanak.
Horoszkóp: A Halak, Ikrek, Mérleg, Oroszlán, Rák csillagjegy szülötteinek ásványköve.
Az angyal aura kvarchoz hozzárendelhető csakra: Bármelyik csakra