Kagylóhéj és vélt hatása:
A gyöngyház (kagylóhéj) bár nem ásvány, de mégis sok ékszerkészítő és vásárló által kedvelt anyag.
A gyöngyház kagylók, csigák héjának belsején található szivárványréteg, ami aragonitból (kalcium-karbonát) épül fel, s az aragonit részecskéket egy konchiolinnnak nevezett anyag tartja össze. Nagyon sok színváltozata van, a legelterjedtebb a fehér színű kagylóhéj. Disztárgyak, eszközök dekorálására is felhasználják, pora kozmetikai krémek alkotóeleme. Legfontosabb lelőhelyei a Csendes-óceán és a Vörös-tenger térsége.
Számos kultúrában nagy tiszteletben tartották, az ókori Egyiptomban a fáraók sírjában számos kagylóhéjból készült karkötőt, nyakláncot találtak. Talizmánként is viselték, azt tartották róla, hogy segít távoltartani a gonosz szellemeket, illetve hogy tulajdonosa életét is hosszabbá teheti. Az ókori Rómában a hatalom és bölcsesség egyik szimbóluma volt. Az ezoterikában az intuiciót támogató, lelkierő növelő, békét és nyugalmat teremtő kőként tekintenek rá.
Horoszkóp: A Halak, Rák, csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A kagylóhéjhoz hozzárendelhető csakra: Koronacsakra
Akvamarin és vélt hatása:
Az akvamarin egyenetlen, kagylós törésű, rosszul hasadó kristály, világoskék berillium agyagsziklát. Színe a világostól a sötét kékeszöldig terjed. Az ásvány színadó anyaga a vas.
Régebben a tengerzöld színű változata volt elterjedt, ma a kék színű változatai a legnépszerűbbek.
Elnevezése a latin aqua (víz) és mare (tenger) szavakból ered, ami magyarul tengervizet jelent. Neve utalás is arra, hogy olyan a színe, mint a tengernek.
Az akvamarin a bátorság, az öröm és a remény köve. Hatása nyugtató, mely fokozhatja a harmónia, önbecsülés érzetét. Méréskelheti a félelmet, szorongást, oldhatja a feszültséget.
Horoszkóp: A Bika, Halak, Ikrek, Mérleg csillagjegy szülötteinek ásványköve.
Az akvamarinhoz hozzárendelhető csakra: Torokcsakra
Dumortierit és vélt hatása:
A dumortierit egy ritkán előforduló, viszont első pillanatra is lenyügőző ásvány. Ennek az üvegszerűen ragyogó felületű kőnek a színe legtöbbször kék, liláskék, halványkék.
Neve a francia palentológusról, Dumortier-ről kapta, aki az ásványt 1881-ben Franciaországban találta meg.
Viszonylag magas alumíniumtartalma miatt felhasználják szigetelőanyagként laboratóriumi eszközök gyártása során. Emellett ékszerek, szobrok alapanyagaként is szolgál.
Fóbb lelőhelyei: Brazília, Madagaszkár, Franciaország.
A dumortieritnek tulajdonított érzelmi gyógyhatás alatt a kő idegrendszerre kifejtett nyugtató hatását szokták kiemelni. Segítségével javulhat a összpontosítás, fokozhatja az agy tevékenységét, a szabadság érzetünket, és lazábbnak és kiegyensúlyozottabbnak érezhetjük magunkat. Aki dumortieritet visel, az általa a rosszkedv, a félelelem és a szorongás enyhülését is megtapasztalhatja.
Horoszkóp: A Halak, Rák, Skorpió csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A dumortierithez hozzárendelhető csakra: Homlokcsakra, torokcsakra