Howlit és vélt hatása:
A howlit kalcium-magnézium-karbonát tartalmú, nem átlátszó szilikát ásvány. Könnyen felismerhető, hisz színezete hófehér, piszkosfehér, illetve elefántcsont színű legtöbbször barna vagy fekete erezettel tarkítva.
Elnevezése Henry How kanadai geológus, kémikus nevéből ered, aki elsőként fedezte fel a különleges szép és egyedi ásványt.
A howlit nyugalmat, türelmet kölcsönöz. Támogathatja a feszülség oldását, segíthet a koncentrcáió, az akarat és akitartás erősítésében. Miután elősegíti együttérzésünk és elfogadásunk elmélyítését mások felé, így másokkal szemben nagyobb bizalmat és nyíltságot tanúsíthatunk.
A rémálnok ellen is hatásos lehet, ha az ásványt a párnánk alá helyezzük.
Horoszkóp: A Bika, Ikrek, Nyilas csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A howlithoz hozzárendelhető csakra: Szakrális csakra, Napfonat csakra
Hematit és vélt hatása:
A hematit vas-oxid tartalmú átlátszatlan ásvány, melynek vastartalma legalább 70%, így meghatározott feltételek mellett mágneses tulajdonsággal is bír. Színe legtöbbször acélszürke, vasfekete de tarkíthatják barnásvörös foltok is. Színe mellett meghatározható fémfényes felületéről is, de talán felismerését leginkább az az ásványok között egyedülálló fajsúly könnyíti meg, hiszen ez a kő nagy sűrűséggel bír. Elnevezése a görög haima szóból ered, aminek jelentése magyarul: vér. Ennek köszönhetően szinonimaneve a vérkő, mely arra utal, hogy a hematitpor a vízben feloldódva azt vöröses színűre festi.
Az ásvány segíthet abban, hogy céltudatosabban éljük az életünket: rávilágit arra, hogy bátran vegyük kezünkbe az életünk irányítását annak érdekében, hogy egy magabiztosabb, energikusabb fellépésünkkel változtassunk életünk minőségén. A kő élénkitő hatású, fokozhatja a kreatívítást, a koncentrációt, és a kitartást, ezért ha nyugalomra vágyunk, akkor az ásványt ne viseljük.Ez a kő a figyelmünket a leginkább vágyott céljainkra irányíthatja a figyelmünket korlátozó gondolataink, szokásaink mérséklése által.
Horoszkóp: A Bak, Kos, Skorpió, Vízöntő csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A hematithoz hozzárendelhető csakra: Gyökércsakra