Holdkő és vélt hatása:
A holdkő kálium-alumínium-szilikát összetételű ásvány, a földpátcsoport tagja. Színe változatos, a fehértől az átlátszón át, a sárgás, szürkés átlátszatlan színezetig terjed. Vannak kékes árnyalatú változatai is, melyek a kereskedelmi forgalomba keresettebb, mint az előzek. A holdkő könnyen hasad, ezért a belőle készített ékszerekre fokozottan figyelmet kell fordítani, mert nagyobb ütés, erőhatás miatt könnyen széttöredezhetnek.
Már nagyon régóta ismert ásvány. Az indián kultúrákban a Nagy Istennő köveként tisztelik, míg az arabok családi békét és gyermekáldást várnak tőle. Az ókori görögök és rómaiak a termés mennyiségének növekedésében befolyásoló szerepet tulajdonítottak ennek a kvarcnak, és holdkövet akasztottak a gyümölcsfák ágaira.
Elnevezése a kő varázslatos fényjátékából ered, melyben a régiek a Hold különböző fázisainak titokzatos képét vélték felfelezni. Farkasszemnek, adulárnak is szokták hívni.
A holdkő a szenvedély kristálya. Harmonizáló hatású, mérsékelheti a szorongást és a feszültséget, segíthet félelmeink leküzdésében. A holdkő alkalmazásával megszabadulhatunk a vágyainkat, és fantáziánkat korlátozó akadályoktól, utat engedve a szenvedélynek és a romantikának. Sokan a holdkő látványa alapján a Holdra asszociálnak, ami az ezoteriában a titok és a tudatalatti jelképe, amiket régóta a noi nemmel kapcsolnak össze. A holdkő támógathat minket tudattalattink és álmaink üzeneteinek felismerését és helyes értelmezését is. Az utazók kövének is tartják.
Horoszkóp: A Bak, Halak, Rák, Szűz csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A holdkőhöz hozzárendelhető csakra: Szakrális csakra
Gránát és vélt hatása:
A gránát (gránátkő) nem egy önálló ásvány neve, hanem a szigetszilikát tartalmú ásványok több, különböző színű ásványcsoportja. Az ásványcsoport tagjai egymástól színükben és kémiai összetételükben térhetnek el, ezért más-más tulajdonságok vonatkoznak rájuk. Közös jellemzőjük a szabályos kristályos szerkezet, és a ragyogó, kemény, tartós felület.
Az ásványcsoport legjelentősebb tagja a barnásvörös almandin.
Az ásványcsoport neve egyes források szerint a latin "granum" = gabonaszem szóból ered, utalva a csoport ásványainak kerek, gömbölyű alakú kristályformáira. Mások szerint elnevezésük a gránátalmától (grenate) származik.
A gránát a "bátorság és a szenvedély kristálya": kilátástalan, helyezetekben, feszült érzelmi állapot esetén fejtheti ki támogató hatását az életerő, a bátorság, és az (ön)bizalom növekedést. A vörös szín élénkitő hatással bír, és számos kultúrában a szerelem és a szenvedély szimbóluma. Igy a gránát viselése új színt vihet bátmilyen kapcsolatba, elősegítve a vágyak és érzelmek újbóli kibontakozását.
Horoszkóp: A Bak, Ikrek, Kos, Oroszlán, Skorpió, Szűz csillagjegy szülötteinek ásványköve.
Aranykő és vélt hatása:
Az aranykő (goldstone) nem ásvány, hanem egy mesterségesen előállított szintetikus kő, ami réz reszeléket tartalmaz. A réz szemcséken megtörő fény eredményezi ennek az üvegfajtának a fénylő, csillogó felületét.
Az aventurin üvegnek is nevezett kőnek 3 fajtája létezik: a barna/vörös, a zöld és a sötétkék változat. A barna aranykőben a réz, a zöld aranykőben a króm, a kék aranykőben a kobalt hozzáadásával alakul ki a kő látványos felszíne.
A barna aranykővel Goldfluss, a kék aranykővel pedig Blaufluss néven is találkozhatunk.
Az üvegfényű átlátszatlan goldstone a tettvágy és a a lelkesedés kőve. Bár az aranykövet mesterséges úton állítják elő, ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne gyógyhatása.
A kőhöz vitalitást fokozó, szorongást csökknető, örömérzetet növelő és kiegyensúlyozó, nyugtató hatást szoktak kapcsolni. Állítólag bőséget, szerencsét, hírnevet és sikert vonzhat az életünkbe.
Horoszkóp: A Bak, Bika, Ikrek, Rák, Skorpió csillagjegy szülőtteinek ásványköve.
Az aranykőhöz hozzárendelhető csakra: Torokcsakra, Szakrális csakra
A holdkőhöz hozzárendelhető csakra: Gyökércsakra