Ónix és vélt hatása:
Az ónix kalcedon ásvány, az achát fekete színű változata. A fényes, fekete felületén sávos fehér, barnásszükre csíkok figyelhetők meg. A kőröl már a Biblia is tesz említést, Atlantiszban a 12 mesterkristály közé sorolták. Régetes szerkezetének köszönhetően már az ókorban is a drágakővésés kedvelt alapanyaga volt.
Elnevezése a görög onyx (köröm, áttetsző) szóból ered, mely utal arra, hogy a kő félig áttetsző.
A fekete kalcedonnak is nevezett ásványhoz már nagyon régóta kapcsolnak mágikus, védelmező hatást. A kő alkalmazásával javulhat a koncentráció, erősödhet az öntudat, az önbizalom, ezáltal az egyén befolyásolhatósága csökkenhet és létrejöhet a lelki fejlődéssel összhangban lévő belső szellemi, érzelmi egyensúly. Az életerőt és a kitartást növelheti, és stresszes, nehéz helyzetben is érvényesülhet az ásvány támogató hatása.
Horoszkóp: A Nyilas, Skorpió, Szűz, Vizöntő csillagjegy szülötteinek ásványköve.
Az ónixhoz hozzárendelhető csakra: Gyökércsakra
Kagylóhéj és vélt hatása:
A gyöngyház (kagylóhéj) bár nem ásvány, de mégis sok ékszerkészítő és vásárló által kedvelt anyag.
A gyöngyház kagylók, csigák héjának belsején található szivárványréteg, ami aragonitból (kalcium-karbonát) épül fel, s az aragonit részecskéket egy konchiolinnnak nevezett anyag tartja össze. Nagyon sok színváltozata van, a legelterjedtebb a fehér színű kagylóhéj. Disztárgyak, eszközök dekorálására is felhasználják, pora kozmetikai krémek alkotóeleme. Legfontosabb lelőhelyei a Csendes-óceán és a Vörös-tenger térsége.
Számos kultúrában nagy tiszteletben tartották, az ókori Egyiptomban a fáraók sírjában számos kagylóhéjból készült karkötőt, nyakláncot találtak. Talizmánként is viselték, azt tartották róla, hogy segít távoltartani a gonosz szellemeket, illetve hogy tulajdonosa életét is hosszabbá teheti. Az ókori Rómában a hatalom és bölcsesség egyik szimbóluma volt. Az ezoterikában az intuiciót támogató, lelkierő növelő, békét és nyugalmat teremtő kőként tekintenek rá.
Horoszkóp: A Halak, Rák, csillagjegy szülötteinek ásványköve.
A kagylóhéjhoz hozzárendelhető csakra: Koronacsakra